Nadační fond Daruj vlasy

Měření žadatelek

V tomto článku bychom Vám rádi přiblížili, jak probíhá měření na paruku. Díky tomu budou naše žadatelky alespoň trochu seznámeny s tím, co je čeká při vyplňování žádosti. Je vhodné, aby žadatelce vždy pomáhala další osoba. V žádosti o paruku naleznete i grafiku, jak správně změřit jednotlivé partie.

Nadační fond Daruj vlasy vychází ze vzhledu, jaký měla dáma před ztrátou vlasů, ale samozřejmě to není nutnost. Ideální je, když se vlásenkář může při výrobě dívat na nějaký vzor, ideálně fotografii. Takže posledním bodem je zaslat v žádosti informace o délce, odstínu a jestli se bude dělat ofinka nebo patka. Tím je měření u konce, ale příprava k výrobě paruky ještě zdaleka ne!

Teď přichází na řadu výběr vlasů. Nadační fond Daruj vlasy získává krásné copy od svých dárců, tyto copy se následně třídí podle délky a podle odstínu. Takže vlásenkář si vybere příslušný odstín, který si žadatelka přeje a v tomto odstínu musí najít dostatečné množství vlasů, přibližně 200 gramů. Jen tak pro Vaši zajímavost, málokdo máme na hlavě 200 gramů, to už musí být opravdu hříva. Navíc v copu je velké množství krátkých vlásků, a ty se musí vyčesat, takže ačkoliv dárce přinese například 100 gramů vlasů, po zpracování má jeho culík třeba jen 85 gramů nebo i míň, když to jsou vlasy různých délek – takový ten sestupný sestřih. Takže vlásenkář ve výsledku odchází například se 3 až 5 culíky. Samozřejmě nelze najít 100% identicky barevné copy, ale lze najít copy v téměř totožném odstínu, které po nakombinování vypadají velmi působivě a přirozeně.

A pak už se může pracovat. Výroba je opravdu náročná, takže může trvat několik týdnů.

Pro naše žadatelky, které se nemohou ze zdravotních důvodů dostavit na osobní měření, jsme připravili grafiku, v němž detailně popisujeme měření na paruku. Jsou zde ukázány všechny míry, které je třeba naměřit, abychom mohli zhotovit přesnou paruku na míru.

obvod hlavy

čelo – týl

od ucha k uchu přes čelo

od ucha k uchu přes centrum hlavy

od spánku ke spánku přes zadní část hlavy

týl ke krku