Nadační fond Daruj vlasy

Často kladené otázky dárci

Komu pomáháme?

Pomáháme onkologickým pacientkám, které přišly o své vlasy vlivem vedlejších účinků léčby. Pomáháme ženám s alopecií, nemocí vypadávání vlasů, která je psychického nebo genetického rázu. Pomáháme dětem a pacientkám, které přišly o své vlasy v důsledku traumatické události jako jsou popáleniny, autonehody, operace hlavy a podobně.

Jak mohu pomoci?

Můžete pomoci darem vlasů, finančním příspěvkem na transparentní účet nebo finančním příspěvkem z našich výzev na darujme.cz

Kdy a kde uvidím výši svého daru za darované vlasy?

Částka, za kterou byly Vaše vlasy vykoupeny, se objeví do 120 dní s Vaším jménem na našem transparentním účtu.

Jaké vlásky mohu darovat?

Vlasy přijímáme jakékoliv - barvené, nebarvené, kudrnaté, šedivé.
- Mohu darovat i kudrnaté vlásky? Ano, bereme i kudrnaté vlásky.
- Mohu darovat dredy? Dredy bohužel nepřijímáme.
- Mohu darovat barvené vlasy nebo barvené henou? Ano, přijímáme barvené vlásky.

Jakou délku mohu darovat?

Minimální délka ustřiženého copu v průměru 40 cm, bez ztenčených a poškozených konců, lépe tedy počítat 42 - 45 cm a více. Některé dětské vlásky bereme i v kratší délce, alespoň 30 - 35 cm.

Přijmete mé vlásky i bez podepsané darovací smlouvy?

Bez darovací smlouvy bohužel nemůžeme vlásky přijmout.

Kde mohu vlásky darovat?

Vlásky můžete darovat v jakémkoliv našem partnerském salonu, jejichž seznam naleznete na našich webových stránkách v sekci partnerské salony. Případně se můžete nechat ostříhat u svého kadeřníka a nebo sami doma. Vždy však dbejte pokynů, které naleznete na našich webových stránkách. Vlásky musí být řádně zagumičkované a vždy musí být přiložena darovací smlouva.Vlasy musí být umyté a čisté bez hnid a vší.

Co mám dělat když nemám v blízkosti partnerský salon?

Můžete navštívit svého kadeřníka a dle návodu na našich stránkách se nechat ostříhat u něj. Případně se můžete ostříhat doma, ale vždy dle instrukcí na našich webových stránkách. Na co si mám dát pozor, pokud si vlásky ostříhám sám/sama doma. Cop musí být pevně zagumičkovaný, nejlépe 3 až 5 gumiček. Gumičky musí být pevné, aby vydržely a nepotrhaly se, aby nedošlo k vypadání vlásků z gumičky a případnému znehodnocení. Dle hustoty vlasů rozdělte vlasy do více copů. Střih proveďte cca 5 cm nad gumičkou.

Kam mohu vlásky zaslat nebo donést?

Vlásky nám můžete zaslat či zanést na adresu:
Balbínova 1091/10, Hradec Králové 500 03.
- Případně donést na adresu: Korunní 860, Praha 2, 120 00. Na tuto adresu vlásky pouze donést osobně, nezasílat poštou!

Dostanu potvrzení, že byly moje vlásky doručeny?

Bohužel není v našich silách zasílat každému dárci potvrzení o darování vlásků. Když nám však napíšete, není problém vlásky dohledat a zjistit, zda k nám v pořádku dorazily.

Jak se dozvím, zda byly mé vlásky využity?

Bohužel není v našich silách kontaktovat každého dárce. Zda Vaše vlásky byly využity můžete zjistit podle našeho transparentního účtu. Částka, za kterou byly Vaše vlasy vykoupeny, se objeví do 120 dní s Vaším jménem na našem transparentním účtu. Vlásky které byly využity do paručky, se snažíme zveřejňovat v příběhu, který nám poskytne žadatelka při předání paruky. Příběhy zveřejňujeme jak na našich webových stránkách, tak na našem Facebooku a Instagramu.

Mé vlasy nebyly použity do paruky, jak jsem tedy svým darem pomohla?

Na výrobu paruky nepotřebujeme jen vlásky, ale hlavně finance, které výrobu paruky zafinancují. Pokud Vaše vlasy nebyly použity do paruky a nečekají stále na svého žadatele, tak byly vybrány a vykoupeny pro komerční účely. Tyto vlasy mají větší hodnotu a za utržené peníze se výroba paruky financuje. Vlasy jsou prodány všechny a náš výrobce paruk tuto výkupní cenu zahrne do ceny paruky. Na jednu paruku se vybere 2-4 copů, podle vlasů žadatelky, copy musí mít podobnou délku, strukturu, odstín i kvalitu, aby se necuchaly vlasy do sebe. Ze všech darovaných vlasů se do finálních paruk dostane zhruba 10% těch nejhezčích vlasů, ostatní ale pomáhají financovat drahou výrobu těchto paruk. Po kliknutí na nadpis se dostanete do článku s dalšími informacemi ohledně výkupu vlasů.

Co ovlivňuje výkupovou cenu vlasů?

Výkupní cenu vlásků ovlivňuje spousta faktorů. Je to celková délka vlasů – měří se průměrnou délkou, ne podle jednoho nejdelšího vlasu. Dále hmotnost – čím hustší vlasy, tím větší gramáž a vyšší výkupní hodnota. Vlásky musí mít zdravou strukturu - roztřepené konce se stříhají, barvené vlasy přijímáme, ale nesmí být spálené, za vlasy panenské nebarvené jsou nejvyšší výkupní ceny. Nebarvené blond a světlejší odstíny mají nejvyšší hodnotu.

Nedostal/a jsem certifikát o darování vlasů, co mám dělat?

Certifikát Vám můžeme vystavit a zaslat na Vaši emailovou schránku

Mohu vlasy darovat konkrétní žadatelce?

Bohužel i když se jedná o hezkou myšlenku, nedokážeme to zaručit. Na výrobu jedné paruky je třeba 150 až 200 g vlasů, to je někdy až 5 copů od různých dárců. Tyto copy musíme pečlivě vybírat, aby byly stejně barevné, stejně dlouhé a měly stejnou strukturu. Je to někdy běh na dlouhou trať a čekací doba na paruku se tím hodně protáhne.

Mohu vlasy předat některé žadatelce osobně nebo se seznámit s žadatelkou, která dostane paruku s mými vlasy?

To bohužel není možné. Jednak může být pro naše žadatelky takové setkání velkým zdravotním rizikem, celá situace je pro ně často také velmi psychicky náročná. Snažíme se plně respektovat soukromí našich žadatelek a chránit jejich zdraví i v rámci předání paruk. Proto taková setkání neumožňujeme.

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně Nadačního Fondu a darování, veškeré informace naleznete na webových stránkách nebo nás můžete kontaktovat info@darujvlasy.cz případně na telefonním čísle +420 725 518 444