Nadační fond Daruj vlasy

Naše paruky

Všechny paruky, které NF Daruj vlasy předává žadatelům, jsou vyrobeny ve vlásenkářské dílně společnosti ProfiBeauty s.r.o., která je v tuto chvíli jediným hlavním partnerem Nadačního fondu.

Ceny paruk z pravých lidských vlasů se na běžném trhu pohybují od 20 000,- do 45 000,-Kč.
Firma ProfiBeauty je pro Nadační fond daruj vlasy vyrábí za dotovanou cenu okolo 24 900,-Kč vč. DPH. 

Postup výroby paruky

Dle žádosti se vezmou míry žadatelky a její představa, o jakou paruku by měla zájem.

Na jednu paruku se musí vybrat cca 150g až 200g, to je přibližně 2 až 5 copů od různých dárkyň. Copy musí být co nejpodobnější, měly by mít stejnou délku, barvu a strukturu.

Následně se vybrané vlasy zašlou do vlásenkářské dílny.

Ve vlásenkářské dílně se vyrábí celopoutkovaná paruka a to tak, že vlásenkář bere vlásek po vlásku a vytváří jednotlivé uzlíky na parukovém tylu neboli montuře. Takto vyráběná paruka je velice náročná na výrobu a vyrábí se 2 až 3 týdny při minimálně 8 hodinové práci denně. Tato paruka má po celém obvodu montury jednotlivé uzlíky a tím zajišťuje maximální diskrétnost při nošení.

Jakmile je paruka vyrobená, předá ji firma ProfiBeauty do rukou Nadačního fondu. Ten si dohodne s žadatelkou termín na předání.

Předání paruky probíhá v Praze nebo v Hradci Králové. Při předání se paruka finálně upravuje, zapošívá a zastřihuje do požadovaného tvaru.

Žadatelky následně naučíme, jak paruku nasazovat a sundávat a jak se o paruku starat a pečovat.