Nadační fond Daruj vlasy

Často kladené otázky

Komu pomáháme?

Pomáháme onkologickým pacientkám, které přišly o své vlasy vlivem vedlejších účinků léčby. Pomáháme ženám s alopecií, nemocí vypadávání vlasů, která je psychického nebo genetického rázu. Pomáháme dětem a pacientkám, které přišly o své vlasy v důsledku traumatické události jako jsou popáleniny, autonehody, operace hlavy a podobně.

Jak mohu pomoci?

Můžete pomoci darem vlasů, finančním příspěvkem na transparentní účet nebo finančním příspěvkem z našich výzev na darujme.cz

Jak se mohu stát Vaším partnerským salonem?

Na našich webových stránkách v sekci partnerské salony vyplníte žádost o spolupráci. My Vás následně kontaktujeme s bližšími informacemi a naše spolupráce začíná podepsáním partnerské smlouvy.

Jak vybíráte vlásky do paruky?

Proces výběru vlasů na paruku je velice obtížný. Na jednu paruku se vybere 2-4 copů, podle vlasů žadatelky, copy musí mít podobnou délku, strukturu, odstín i kvalitu, aby se necuchaly vlasy do sebe.

Kde mohu zažádat o paruku?

O paruku můžete požádat na našich webových stránkách v sekci žádost o paruku. Tu vyplníte a my Vás následně kontaktujeme s bližšími informacemi.

Kdo může zažádat o paruku?

Pomáháme onkologickým pacientkám, které kompletně přišly o své vlasy vlivem vedlejších účinků léčby. Pomáháme ženám s alopecií, nemocí vypadávání vlasů, která je psychického nebo genetického rázu. Pomáháme dětem a pacientkám, které přišly o své vlasy v důsledku traumatické události jako jsou popáleniny, autonehody, operace hlavy a podobně.

Jak dlouho budu na paruku čekat?

Na tuto otázku je bohužel velmi těžké odpovědět, vzhledem ke vzrůstajícímu počtu žadatelů je čekací lhůta těžce odhadnutelná, snažíme se pomáhat co nejrychleji a co nejvíce lidem, ale snažíme se dodržovat především pořadí našich žadatelek v našem pořadníku. Žadatelé, kteří zažádaly o paruku dnes, mohou na paruku čekat až v řádech několika měsíců. Jsme velmi závislý na stavu konta na transparentním účtu, výroba jedné paruky přijde na 24.990,- tisíc korun, a především na množství vlasů od dárců. Pro výrobu jedné paruky je třeba min. 4-6 copů, v závislosti na hustotě copů. Také velmi záleží, jak rychle výrobu budou v naší vlásenkářské dílně zvládat. Paruka se poutkuje vlásek po vlásku, je to velmi náročná práce a výroba jedné paruky je 2-4 týdnů. Čekací doba může být 3 měsíce, ale také i 12 měsíců.

Mohu žádat o paruku i když mi už začaly růst vlasy, ale chtěla bych delší?

Je nám velice líto, ale pokud už Vám začaly růst vlasy, tak paruka na hlavě špatně drží a není už tedy pro Vás vhodná.

Mohu si nechat vyrobit paruku z vlastních vlasů nebo vlasů někoho blízkého?

Je nám velice líto, ale toto přání nemůžeme někomu slíbit. Na výrobu jedné paruky je třeba 150 až 200 g vlasů, to je někdy až 5 copů od různých dárců. Tyto copy musíme pečlivě vybírat, aby byly stejně barevné, stejně dlouhé a měly stejnou strukturu. Je to někdy běh na dlouhou trať a čekací doba na paruku se tím hodně protáhne.

Mohu Vás podpořit i finančně?

Můžete nám pomoci finačním příspěvkem na transparentní účet, finančním příspěvkem z našich výzev na darujme.cz, vložením hotovosti do naší putovní pokladničky na akcích, koupí reklamního předmětu z našeho e-shopu, výkupu vlasů z aukcí pořádaných naší nadací.

Dostanu potvrzení o finančním daru?

Ano, potvrzení Vám rádi vystavíme.

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně Nadačního Fondu a darování, veškeré informace naleznete na webových stránkách nebo nás můžete kontaktovat info@darujvlasy.cz případně na telefonním čísle +420 725 518 444