Nadační fond Daruj vlasy

Pro žadatele

Potřebujete naši pomoc? Nestyďte se o ni říct…

Právě pro Vás náš nadační fond Daruj vlasy existuje! NF Daruj vlasy vznikl za účelem pomoci všem, kteří přišli o vlasy v důsledku nějaké zdravotní komplikace, jestliže patříte mezi tyto osoby, máte právoplatný nárok na naši pomoc. Moc rádi Vás podpoříme alespoň po Vaší psychické stránce. Moc rádi Vám pomůžeme získat paruku přesně na míru, tak aby se Vám příjemně nosila a cítili jste se v ní jako by s Vámi už vyrostla. Mnozí pacienti totiž uvádí, že poté, co začali nosit paruku, ztratili své pravé já. Nebojte se! Tato záležitost se týká jen paruk, které nejsou identické k Vašim vlasům. Pokud za každou cenu netoužíte po změně image, necháme Vám u našeho partnera společnosti ProfiBeauty s.r.o. zhotovit paruku přesně tak, aby odpovídala Vašemu vzhledu před tím než jste o vlasy přišli. Nikdo tak nepozná, že vlastně nosíte paruku! 

Co je cílem?

pomoc-onkologickym-pacientum

Pomoc onkologicky nemocným pacientkám,
kteří kompletně přišli o vlasy vlivem
vedlejších účinků léčby

Pomoc pacientkám,
kteří kompletně přišli o vlasy vlivem alopecie totalis

Pomoc pacientkám, kteří kompletně přišli o vlasy
v důsledku traumatické události (popáleniny,
autonehody, operace hlavy apod.)

Finanční či materiální podpora dětem
se zavažným onemocněním

Co je třeba udělat?

Každý žadatel o paruku musí nejprve vyplnit žádost. Do žádosti není nutné uvádět nic, co by Vám bylo nepříjemné. Především nezapomeňte ale uvést Vaše jméno a kontakt v podobě emailu a telefonu. Bez těchto informací se s Vámi nebudeme moci dále spojit. Do žádosti prosím uveďte, proč jste se rozhodli požádat o paruku. Nemusíte uvádět podrobnosti, pouze stačí z jakého důvodu jste přišli o vlasy a proč by NF Daruj vlasy měl pomoci právě Vám.

Naším záměrem je pomoci každému žadateli, ale jistě chápete, že možnosti NF Daruj vlasy jsou omezené, buďte prosím trpěliví a shovívaví. V momentě, kdy vybereme Vaši žádost, se s Vámi telefonicky či prostřednictvím emailu spojíme, ověříme, zdali je žádost stále platná.

Poté už následuje samotná výroba paruky, kterou pro nás ručně zhotovují ve vlásenkářské dílně společnosti ProfiBeauty s.r.o. Výroba trvá přibližně 3 – 5 týdnů.

Ve chvíli, kdy je paruka vyrobena, se s Vámi znovu spojíme a domluvíme si osobní schůzku, která opět dle Vašich a našich možností proběhne v Praze. Při předání proběhne závěrečný styling, paruku dostřihneme do ideálního vzhledu k Vaší spokojenosti, případně upravíme velikost, aby byla perfektní včetně vytvořeného účesu. Nejedná se o výrobek, který lze zaslat jednoduše poštou, protože mimo uvedený styling a úpravu paruky, je nutné seznámit žadatele s parukou samotnou a to zejména s její následnou péči a nasazováním. Předání paruky je vždy hromadné, za účasti více žadatelek. Je to z důvodu minimalizace nákladů, protože na daný den uzavřeme celou partnerskou provozovnu, aby bylo při předání dostatečné soukromí a pohoda, navíc je nutné synchronizovat team 5-6 kadeřníků, provoz celého salonu je zpravidla zcela omezen na celý den a prostor je vyhrazen pouze pro Vás. Chceme Vám připravit hezký den, s občerstvením a pohodou, kde výsledkem budou krásné vlasy s účesem, který jste si přála. Při předání, vždy s Vašim souhlasem, jsou přítomni obvykle fotografové nebo kameramani, kteří celému fondu pomáhají myšlenku fondu šířit. Bez nich nedokážeme fungovat – zajišťují jediné povědomí o výsledku naší činnosti a usilovné práci. Předání paruky je takovým svátkem, kdy se po týdnech práce celému týmu podařilo dosáhnout výsledku a můžeme slavnostně předat krásnou paruku. O datu a adrese předání informujeme v dostatečném předstihu.