Nadační fond Daruj vlasy

30. ledna 2019

Vzpomínáte si na Barunku? Před časem jsme jí darovali paruku na míru, kterou už ale dnes díkybohu vůbec nepotřebuje. I v krátkých vláscích, které krásně dorůstají, se nám Barča moc líbí, jak už jsme ale zmiňovali mnohokrát, nejdůležitější je, aby se člověk cítíl dobře a sebevědomě. Vlasy jsou obrovskou součástí celkového sebeobrazu a my jsme nadšení z toho, že jsme Báře mohli její vlastní vlasy prodloužit pomocí metody keratin za studena a umožnit jí, aby se opět cítila sama sebou.
Metoda keratin za studena patří k jedné z nejšetrnějších technik prodlužování a zahušťování vlasů, vlasové prameny jsou k vlasům připevňovány pomocí ultrazvukových vln a výsledkem jsou pevné, pohodlné a drobné spoje. Celé proměny se ujaly šikovné vlasové stylistky Lenka a Radka z našeho partnerského Salon ProfiBeauty – prodlužování vlasů.
Vlásky, které jsme pro prodloužení využili, byly původně darovanými copy, které ale nesplňovaly podmínku minimální délky 35 cm a na výrobu paruky jsme je tedy nemohli použít. Rozhodli jsme se je ale i tak zužitkovat, aby mohly stále pomoci!
Děkujeme Barče, že s námi strávila příjemný den i všem zúčastněným, díky kterým mohla proměna proběhnout. Ať se vlásky dobře nosí a dělají stále takovou radost jako v den našeho setkání.

Jelikož se nám sešlo několik dotazů týkajících se například toho, proč vlasy nevyužijeme lepším způsobem – na paruky a tedy pro žadatele, kteří o vlasy přišli úplně apod., chtěli bychom vše uvést na pravou míru:
V první řadě bychom chtěli připomenout cíl naší práce – navrácení sebevědomí, dobrého pocitu ze sebe sama a tedy obrovskou psychickou podporu pro všechny, kteří ze dne na den o své vlasy přišli. Představte si, že jste zvyklí na své dlouhé vlasy, o které nejenže během chvíle přijdete, ale dalších několik měsíců či let musíte čekat, než vám dorostou do délky, na kterou jste byli zvyklí, a ve které se opět cítíte sami sebou. Zkusme se vždy vžít do situace dané osoby a nesoustřeďme se pouze na to, jak se nám samotným vše jeví. Barča je nádherná mladá slečna, ať už s krátkými či dlouhými vlasy, ale tak to možná cítíme jen my, nikoli ona. Jak nám potvrdila i její maminka, domů se jí ten den konečně vrátila opět usměvavá dcera plná síly a energie.
Dalším faktem, o kterém možná spousta z vás neví, je to, že jsme využili vlásky, které se na paruky použít nedají. Šlo o culíky v kratší než námi požadované minimální délce 35 cm. Darované culíky tedy i tak posloužily na dobrou věc. Denně nám bohužel stále přicházejí copy, které nesplňují požadavek minimální délky, dárce o této skutečnosti vždy informujeme. Doposud jsme, pokud si je dárci nechtěli vzít zpět, vlásky usklaňovali a využívali přesně pro tyto účely. Náš sklad je v tuto chvíli ale těmito copy přeplněný a kapacity na archivaci dalších kratších copů opravdu nemáme. Pokud se tedy i vy rozhodnete vlasy darovat, dbejte, prosím, na to, aby opravdu splňovaly všechny naše podmínky.
Jednoduše řečeno – využíváme každé možnosti, jak darované vlásky, a tedy i ty, které nelze pro výrobu paruky použít, zužitkovat a stále pomoci!

Vlásky jsme Barče mohli prodloužit díky darům od těchto dárců:

  • Dagmar Papežová
  • Dorotka Večereková
  • Marcela Sušická
  • Lenka Grigarová
  • Eva Stodůlková

Děkujeme!

https://www.facebook.com/darujvlasy.cz/videos/278188286447370/?t=13

Další články