Nadační fond Daruj vlasy

16. paruka pro paní Lucii

18. července 2017

Úterý 18. července bylo pro paní Lucii něčím jiné, odnesla si od nás paruku, která ji velmi slušela a vytvořila z ní zase krásnou a spokojenou ženu. Tato paruka byla již šestnáctá, kterou jsme mohli předávat, a za tu dobu jsme se setkali s mnoha názory, proč o paruku žádají. Někdo ji chce kvůli tomu, aby na něj okolí nezíralo, někdo aby se líbil sám sobě, někdo kvůli svým dětem a někdo proto, že bez vlasů Vám doopravdy dojde, že jste nemocná. I na paní Lucii bylo vidět, jak její sebevědomí krásně zdravě povyrostlo. A není se čemu divit, kolik znáte ve svém okolí žen, které si jen tak dobrovolně oholily vlasy. Moc jich není, že… Pevně věříme, že naše paruka splní účel a pomůže paní Lucii se cítit lépe a pomůže jí v boji s rakovinou. A my věříme, že ano a držíme jí palce! 

Dobrý den, chtěla jsem jako první poděkovat za možnost, že nám onkologickým pacientům dáváte možnost na kvalitnější život. Je to velmi hezké a laskavé, což v dnešní době již není zcela běžná věc. Zkouším o paruku požádat touto cestou, neboť nemoc mě zastihla v okamžiku, kdy jsem přišla o práci, jsem vedena na úřadu práce a tudíž nemám nárok na žádný výdělek a jsem finančně závislá pouze na manželovi. O invalidní důchod jsem požádala v lednu, ale do dnešního dne se mi nikdo neozval, takže ani z této strany není žádná finanční podpora. Na paruku VZP přispívá tisicikorunou, ale hezká paruka stojí kolem 5-6 tisíc, což je pro mě momentálně částka, kterou si nemohu dovolit. Jsem na začátku léčby. Momentálně mám za sebou čtyři chemoterapie a dalších dvanáct před sebou, s tím že pak bude léčba probíhat ještě dál. Nové vlásky by mi udělaly radost, a jistě by mi hodně přidaly na kvalitě života. Děkuji Lucie

Přidáváme zde i slova paní Lucie, které jsou ukázkou toho, proč náš fond funguje. Chceme pomoci dámám, které jsou nemocné a nemohou si dovolit krásnou paruku, která je velmi nákladná. 

Další články