Nadační fond Daruj vlasy

Často kladené otázky

Komu pomáháme?

Pomáháme onkologickým pacientkám, které kompletně přišly o své vlasy vlivem vedlejších účinků léčby. Pomáháme pacientkám s alopecií, nemocí vypadávání vlasů, která je psychického nebo genetického rázu. Pomáháme dětem a pacientkám, které přišly o své vlasy v důsledku traumatické události jako jsou popáleniny, autonehody, operace hlavy a podobně.

Jak mohu pomoci?

Můžete pomoci darem vlasů, finačním příspěvkem na transparentní účet, finančním příspěvkem z našich výzev na darujme.cz, finančním příspěvkem konkrétní žadatelce z příběhu zveřejněném nadačním fondem, vložením hotovosti do naší putovní pokladničky na akcích, koupí reklamního předmětu z našeho e-shopu, výkupu vlasů z aukcí pořádaných naší nadací.

Kdy a kde uvidím výši svého daru za darované vlasy?

Částka, za kterou byly Vaše vlasy vykoupeny, se objeví do 120 dní i s Vaším jménem na našem transparentím účtu.

Co ovlivňuje výkupovou cenu vlasů?

- celková délka vlasů – měří se průměrnou délkou, ne podle jednoho nejdelšího vlasu
- hmotnost – čím hustší vlasy, tím větší gramáž a vyšší výkupní hodnota
- zdravá struktura- roztřepené konce se stříhají, barvené vlasy přijímáme, ale nesmí být spálené , za vlasy pannenské nebarvené jsou nejvyšší výkupní ceny
- barevné odstíny- nebarvené blond a světlejší odstíny mají nevyšší hodnotu
- tržní hodnota odstínu v danou chvíli - pokud není na vlasy v určitém odstínu poptávka, hodnota se ponižuje až o 70%

Mé vlasy nebyly použity do paruky, jak jsem tedy svým darem pomohl?

Na výrobu paruky nepotřebujeme jen vlásky, ale hlavně finance, které výrobu paruky zafinancují. Pokud Vaše vlasy nebyly použity do paruky a nečekají stále na svého žadatele, tak byly vybrány a vykoupeny pro komerční učely. Tyto vlasy mají větší hodnotu a za utržené peníze se výroba paruky financuje. Vlasy jsou prodány všechny a náš výrobce paruk tuto výkupní cenu zahrne do ceny paruky. Na jednu paruku se vybere 2-4 copů, podle vlasů žadatelky, copy musí mít podobnou délku, strukturu, odstín i kvalitu, aby se necuchaly vlasy do sebe. Ze všech darovaných vlasů se do finálních paruk dostane zhruba 10% těch nejhezčích vlasů, ostatní ale pomáhají financovat drahou výrobu těchto paruk. Po kliknutí na nadpis se dostanete do článku s dalšími informacemi ohledně výkupu vlasů.

Co se stane s mými vlasy, pokud nebyly vhodné a nebyly přijaty?

Pokud Vaše zaslané vlasy nesplňovaly podmínky nadačního fondu a nemohly být přijaty, tak Vás budeme kontaktovat. Můžeme Vám vlasy na dobírku zaslat zpět nebo po Vašem svolení využijeme vlásky jako cvičné.

Kontaktuje Nadační Fond dárce o přijetí daru a zveřejnění jeho jména na transparentním účtu?

Snažíme se minimalizovat náklady nadačního fondu a veškeré finance investovat do výroby paruk pro lidi, kteří nás požádali o pomoc. Velice si vážíme Vaší pomoci, ale není v našich silách, abychom každého dárce kontaktovali. Prosíme tedy všechny dárce, aby sledovali transparentní účet a pokud se neobjeví jeho jméno do 4 měsíců na transparentním účtu, tak pak teprve Nadační fond kontaktovali.

Mohu darovat své vlasy na výrobu paruky své mamince nebo konkrétní žadatelce?

Je nám velice líto, ale toto přání nemůžeme nikomu slíbit. Na výrobu jedné paruky je třeba 150 až 200g vlasů, to je někdy až 5 copů od různých dárců. Tyto copy musíme pečlivě vybírat, aby byly stejně barevné, stejně dlouhé a měly stejnou strukturu. Je to někdy běh na dlouhou trať a čekací doba na paruku se tím hodně protáhne.

Jak vybíráte lidi, kterým pomůžete?

Snažíme se pomoci všem, kteří přišli z důvodu nemoci o své vlasy. Lidi tedy nijak nevybíráme, stačí jen vyplnit online žádost, kde jsou všechny podmínky pro žadatele uvedené a žadatel je tak zařazen do pořadníku na paruku. Pokud máme nějaké paruky předvyrobené a žadatelka má podobné míry, snažíme se proces maximálně urychlit.

Mohu žádat o paruku i když mi už začaly růst vlasy, ale chtěla bych delší?

Je nám velice líto, ale pokud už Vám začaly růst vlasy, tak paruka na hlavě špatně drží a není už tedy pro Vás vhodná.

Mé vlasy nebyly Vámi přijaty, ale i tak bych chtěla pomoci?

Pokud Vaše vlasy nebyly Nadačním fondem přijaty, můžete zkusit výkup u komerčních firem a utrženou částku zaslat na náš transparentní účet. Darované peníze zafinancují výrobu paruky. Případně nám můžete pomoci finanční podporou na výrobu paruk.

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně Nadačního Fondu a darování, veškeré informace naleznete na webových stránkách.